listopad, 2021

20lis10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz 3HumektantyTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!

Szczegóły wydarzenia

ABC substancji – Co, gdzie, kiedy i u kogo?

CYKL SZKOLENIOWY

WEBINARIUM
Prowadząca: mgr Ewa Mor-Xhetani

Mgr Ewa Mor-Xhetani – mgr chemii i mgr kosmetologii. Pierwsze studia magisterskie ukończyła w 2010 roku w zakresie chemii organicznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, następnie Studia Podyplomowe z kosmetologii praktycznej. Kolejne studia magisterskie ukończyła na Wydziale Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia na kierunku kosmetologia, specjalizacja technologia kosmetyków. Stale pogłębia swoją wiedzę na szkoleniach i kongresach kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Z firmą Fenice związana od 2011 roku, z firmą Lovely by Italian Beauty od początku istnienia. Kosmetyki są jej pasją prawie od zawsze. Pierwsze szkolenie kosmetyczne przeszła w 2001 roku i od tamtej pory każdy kosmetyk sprawdza, testuje i analizuje.

PROGRAM WEBINARÓW

Cykl poświęcony jest substancjom chemicznym stosowanym w kosmetykach zarówno profesjonalnych jak i do pielęgnacji domowej. W trakcie 8 spotkań omówione zostaną najczęściej stosowane składniki receptur preparatów. Przedstawione zostaną właściwości tych substancji oraz ich wskazania. Pokażemy jak innowacyjna technologia oraz zastosowanie wyjątkowych rozwiązań w procesie produkcji wpływa na jakość, moc i zastosowanie produktu. Zaprezentujemy jak i dlaczego innowacyjne rozwiązania pozwalają na osiągnięcie bardziej skutecznych, bezpiecznych i spektakularnych efektów zabiegów bez konieczności wyłączania klienta z życia codziennego (szczególnie doceniane wśród młodzieży). Skupimy się na istocie bariery hydrolipidowej i pokażemy jak dotychczas stosowane składniki aktywne oraz innowycyjne formuły mogą pomóc w jej odbudowaniu. Podczas cyklu przedstawiona zostanie wiedza nie tylko z zakresu aspektów chemicznych czy też technologicznych, ale także wiedza praktyczna, która pokaże gdzie, kiedy i jak najlepiej stosować preparaty, w których składzie znajdują się omawiane substancje.
W obecnych czasach troska o dobrą kondycję skóry oraz dbałość o jakość stosowanych produktów to podstawa holistycznego podejścia specjalistów. Dlatego też cykl skupia się również na przedstawieniu sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań nowoczesnej kosmetyki, która jest atrakcyjna dla współczesnego, wymagającego odbiorcy.

SPOTKANIE 3 – Humektanty

OPIS SZKOLENIA

  • WSTĘP
  • Kwas hialuronowy – budowa, właściwości
  • Ciężar cząsteczkowy a możliwości penetracji
  • Woda to życie – dlaczego jest tak ważna
  • NMF – omówienie składników
  • Przegląd składników nawilżających w kosmetykach Lovely Cosmetics

KOSZT WEBINARIUM: 50 zł (w cenie certyfikat)
Biorąc udział we wszystkich 8 webinariach dodatkowy
certyfikat MASTER “GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI LOVELY” GRATIS

stała zniżka 10% na zakupy produktów marki Lovely (zniżka obowiązuje przez cały rok)

Spotkanie dedykowane gabinetom oraz profesjonalistom z branży kosmetycznej

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zapisz się

Wydarzenie już miało miejsce!

Czas

(Sobota) 10:00 - 12:00

Organizator

Italian Beauty