październik, 2021

05paż17:0019:00Wydarzenie wirtualneW zgodzie ze swoją skórą cz 1SPECYFIKA I PROBLEMY SKÓRY SUCHEJ – JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ?Typ wydarzenia:Cykl szkoleniowy,W zgodzie ze swoją skórą

Szczegóły wydarzenia

Protokoły zabiegowe na przykładzie najczęściej spotykanych problemów skórnych.

WEBINARIUM
Prowadząca: mgr Monika Wyszomierska

Mgr Monika Wyszomierska – absolwentka studiów magisterskich z zakresu kosmetologii estetycznej o specjalnościach kierunkowych: technologia produkcji kosmetyków, kosmetologia estetyczna i podologia. Jedna ze współautorek pierwszej na rynku polskim książki ,,PODSTAWY PODOLOGII KOSMETYCZNEJ” pod redakcją Dr. n. med. Macieja Koselaka. W zawodzie kosmetologa czynna zawodowo od 2010 roku. Od 2012 roku prowadzi swój gabinet w Legionowie. Od tego czasu ciągle się szkoli i pogłębia swoje umiejętności, w ciągu ostatnich lat skoncentrowana w dużej mierze na szkoleniach z zakresu medycyny regeneracyjnej, rewitalizacji skóry i szeroko pojętej profilaktyce anti-aging. Zanim wprowadzi nowy zabieg do użytku zawsze najpierw testuje efekty zabiegowe, dzięki czemu pracuje tylko na sprawdzonych i najlepszych preparatach i aparaturach dających znakomite rezultaty. Ogromna pasjonatka synergii piękna zewnętrznego i wewnętrznego oraz zdrowego stylu życia. W pracy preferuje holistyczne podejście do pacjenta, współpracę z lekarzami, dietoterapeutami czy fizjoterapeutami, psychologami i hipnoterapeutami w celu osiągnięcia jak najlepszych benefitów dla ciała i ducha.

PROGRAM CYKLU WEBINARÓW

Cykl webinarów – poza nietypowym, bardzo praktycznym, a zarazem holistycznym podejściem do zagadnień związanych z zabiegami oraz samym prowadzeniem gabinetu – opiera się na doświadczeniach prowadzącej, pracy z pacjentami i prezentowaniem najnowszych metod, produktów i procedur łączonych/skojarzonych, które można bezpiecznie i skutecznie wykorzystywać w codziennej praktyce. Celem cyklu spotkań jest prezentacja efektywności wielokierunkowej i długofalowej opieki nad pacjentem w gabinecie; od kwalifikacji, rozpoznania problemu, dobrania odpowiedniej kuracji po edukację pacjenta kosmetologicznego i pielęgnację domową, która stanowi uzupełnienie serii zabiegowej. Podczas spotkań omówione zostaną najczęściej spotykane problemy skórne, protokoły zabiegowe oraz możliwe terapie łączone i skojarzone, a na przykładzie przypadków klinicznych zostanie dobrana procedura zabiegowa oraz odpowiednia pielęgnacja domowa. Uczestnicy cyklu zdobędą umiejętność tworzenia skutecznych programów terapii obejmujących zabiegi profesjonalne oraz dobierania odpowiedniej pielęgnacji domowej, co pozwoli poszerzyć wachlarz oferowanych usług.

SPOTKANIE 1 – SPECYFIKA I PROBLEMY SKÓRY SUCHEJ – JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ?

OPIS SZKOLENIA

  • WSTĘP
  • CHARAKTERYSTYKA PROBLEMU
  • DYSFUNKCJE BARIERY NASKÓRKOWEJ PROWADZĄCE DO SUCHOŚCI
  • ETIOPATOGENEZA NADMIERNEJ SUCHOŚCI SKÓRY
  • GRUPY SUBSTANCJI WYKORZYSTYWANE W PREPARATACH DO SKÓRY SUCHEJ
  • WYWIAD Z PACJENTEM PODSTAWĄ DOBRZE DOBRANEJ TERAPII
  • PROTOKOŁY ZABIEGOWE – OMÓWIENIE DEDYKOWANEJ TERAPII “LOVELY BY ITALIAN BEAUTY” NA KONKRETNYM PRZYKŁADZIE PACJENTA Z WIELOLETNIM PROBLEMEM W TYM ZAKRESIE.
  • JAK INTENSYFIKOWAĆ EFEKTY ZABIEGÓW WPROWADZAJĄC TERAPIE ŁĄCZONE
  • LUB SKOJARZONE?
  • PIELĘGNACJA DOMOWA I PROFILAKTYKA – JAK DOBRAĆ PRAWIDŁOWĄ PIELĘGNACJĘ I O JAKIE SUBSTANCJE WARTO UZUPEŁNIĆ DIETĘ?

KOSZT WEBINARIUM: 50 zł (w cenie certyfikat)
Biorąc udział we wszystkich 6 webinariach dodatkowy
certyfikat MASTER “AUTORYZOWANY GABINET LOVELY” GRATIS

stała zniżka 10% na zakupy produktów marki Lovely
(zniżka obowiązuje przez cały rok od daty ostatniego spotkania)

Spotkanie dedykowane gabinetom oraz profesjonalistom z branży kosmetycznej

Zapisz się

Wydarzenie już miało miejsce!

Czas

(Wtorek) 17:00 - 19:00

Organizator

Italian Beauty