ABC SUBSTANCJI – CO, GDZIE, KIEDY I U KOGO?

CYKL SZKOLENIOWY

WEBINARIUM
Prowadząca: mgr Ewa Mor-Xhetani

Mgr Ewa Mor-Xhetani – mgr chemii i mgr kosmetologii. Pierwsze studia magisterskie ukończyła w 2010 roku w zakresie chemii organicznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, następnie Studia Podyplomowe z kosmetologii praktycznej. Kolejne studia magisterskie ukończyła na Wydziale Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia na kierunku kosmetologia, specjalizacja technologia kosmetyków. Stale pogłębia swoją wiedzę na szkoleniach i kongresach kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Z firmą Fenice związana od 2011 roku, z firmą Lovely by Italian Beauty od początku istnienia. Kosmetyki są jej pasją prawie od zawsze. Pierwsze szkolenie kosmetyczne przeszła w 2001 roku i od tamtej pory każdy kosmetyk sprawdza, testuje i analizuje.

PROGRAM WEBINARÓW

Cykl poświęcony jest substancjom chemicznym stosowanym w kosmetykach zarówno profesjonalnych jak i do pielęgnacji domowej. W trakcie 8 spotkań omówione zostaną najczęściej stosowane składniki receptur preparatów. Przedstawione zostaną właściwości tych substancji oraz ich wskazania. Pokażemy jak innowacyjna technologia oraz zastosowanie wyjątkowych rozwiązań w procesie produkcji wpływa na jakość, moc i zastosowanie produktu. Zaprezentujemy jak i dlaczego innowacyjne rozwiązania pozwalają na osiągnięcie bardziej skutecznych, bezpiecznych i spektakularnych efektów zabiegów bez konieczności wyłączania klienta z życia codziennego (szczególnie doceniane wśród młodzieży). Skupimy się na istocie bariery hydrolipidowej i pokażemy jak dotychczas stosowane składniki aktywne oraz innowycyjne formuły mogą pomóc w jej odbudowaniu. Podczas cyklu przedstawiona zostanie wiedza nie tylko z zakresu aspektów chemicznych czy też technologicznych, ale także wiedza praktyczna, która pokaże gdzie, kiedy i jak najlepiej stosować preparaty, w których składzie znajdują się omawiane substancje.
W obecnych czasach troska o dobrą kondycję skóry oraz dbałość o jakość stosowanych produktów to podstawa holistycznego podejścia specjalistów. Dlatego też cykl skupia się również na przedstawieniu sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań nowoczesnej kosmetyki, która jest atrakcyjna dla współczesnego, wymagającego odbiorcy.

wrzesień

26wrz10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz1Alfa- i betahydroksykwasyTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!

październik

10paż10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz 2PolihydroksykwasyTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!

listopad

20lis10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz 3HumektantyTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!

grudzień

11gru10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz 4Ceramidy i inne lipidyTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!

styczeń

15sty10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz 5Wyciągi roślinneTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!

luty

12lut10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz 6WitaminyTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!

marzec

12mar10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz 7PeptydyTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!

kwiecień

09kwi10:0012:00Wydarzenie wirtualneZ INCI za pan brat! cz 8Inhibitory tyrozynazyTyp wydarzenia:Cykl szkoleniowy,Z INCI za pan brat!